Mistrovství ČR v brokových disciplínách: Rekordní výkony ve skeetu a trapu

Od 8. do 11. srpna 2024 se sportovní střelci z celé republiky sjeli do Plzně a Brna, kde proběhlo Mistrovství ČR v brokových disciplínách. Soutěž se konala ve dvou městech, přičemž v Plzni se bojovalo o tituly v disciplíně skeet a v Brně se střílelo v disciplíně trap.

Plzeňská střelnice v Lobzích hostila závodníky v disciplíně skeet, kde se mezi 48 účastníky objevily i známé tváře, včetně olympioničky Barbory Šumové, která se nedávno vrátila z Olympiády v Paříži. Díky pěknému počasí a dobrému nastavení střelnice panovaly během individuálních soutěží takřka ideální podmínky. Odpovídaly tomu i některé výkony, které byly na top světové úrovni v kategorii žen i mužů. Skvělý výkon předvedly Martina Kučerová a Anna Šindelářová, které s nástřelem 124/125 vytvořily nový český rekord. Radek Prokop pak dokonce vyrovnal světový rekord bezchybným nástřelem 125/125. Tým mužů ve složení Prokop, Slavíček a Nýdrle rovněž posunul hranici českého rekordu, když v týmové soutěži dosáhli fantastického výsledku 372 terčů.

V ženské kategorii zvítězila Martina Kučerová, druhá skončila Barbora Šumová a třetí Anna Šindelářová. V mužské kategorii se po neúčasti olympionika Jakuba Tomečka radoval z vítězství Daniel Korčák, druhé místo obsadil Tomáš Nýdrle a třetí příčku získal Miloš Slavíček.

V Brně se utkalo celkem 82 střelců v disciplínách trap, trap mixed team a trap team. Mezi nimi nechyběli ostřílení matadoři ani mladé naděje, jako například juniorská mistryně Evropy Martina Matějková, která v ženách vyhrála s českým finálovým rekordem 45. Druhá byla Zina Hrdličková, třetí Lea Kučerová. V mužské kategorii vyhrál Jan Borkovec, druhé místo obsadil Jan Palacký a třetí místo si vybojovala střelecká legenda David Kostelecký. V týmu vyhrálo trio v čele s Jiřím Liptákem, Vladimírem Štěpánem ml. a Janem Palackým. Mezi ženami zvítězily Lea Kučerová, Zina Hrdličková, Martina Matějková. V kategorii mixed team navázali na svůj perfektní výkon z letošního ME Martina Matějková a Ondřej Šťastný a obsadili s nástřelem 140/150 první příčku. Výkony našich mladých střelců dávají naději na růst nové úspěšné generace.

Mistrovství ČR opět potvrdilo vysokou úroveň české sportovní střelby a ukázalo, že naši střelci dokážou konkurovat i na světové úrovni.

Výsledky MČR najdete na webu ČSS - trap a skeet

Veškeré zajímavosti o české sportovní střelbě najdete na našich sociálních sítích Instagram a Facebook.
Autor: Tonková Klára, Čas poslední změny 16.09.24 15:58